Projekty architektoniczne

Indywidualne podejście do projektowania

Architekt Rzeszów

Projekty architektoniczne które tworzymy są zawsze odpowiedzią na potrzeby konkretnego użytkownika.
Uważamy, że tak samo jak ma dwóch jednakowych osób tak samo projekty nie powinny być bezmyślnie powielane. Dlatego właśnie nie otrzymasz od nas gotowego, szablonowego projektu który do wszystkich i do nikogo. Przeciwnie, u nas znajdziesz architektów którzy zrozumieją Twoje potrzeby i będą w stanie wyciągnąć z nich to co najistotniejsze. Dzięki temu stworzymy przestrzeń idealną dla Ciebie i Twojej rodziny. Projekt będący zwieńczeniem naszej współpracy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny, tak jak Wy.

Decydując się na współpracę z KXR Architekci nie musisz tracić na to swojego czasu i energii na samodzielne szukanie rozwiązań. Również podejmowanie decyzji projektowych nie będzie dla Ciebie udręką. Ze względu naszą szeroką wiedzę
i wieloletnie doświadczenie przedstawimy Ci sprawdzone propozycje. Następnie wytłumaczymy dokładnie co, dlaczego i w jaki sposób należy wykonać. Wszystko po to aby finalny projekt stanowił spełnienie Twoich marzeń. Dodatkowo, możemy wspierać Cię również na każdym etapie realizacji projektu,
od kontaktu z urzędami i gestorami sieci po ustalenia
z wykonawcami prac.

Makieta architektoniczna - architekt Rzeszów
Architekt Rzeszów - dokumentacja projektowa

Czym zajmuje się architekt?

To zawód związany z projektowaniem i planowaniem budynków oraz przestrzeni. Architekci tworzą projekty budynków, które uwzględniają zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Projektują zarówno budynki mieszkalne, jak i komercyjne, a także budowle użyteczności publicznej.

Architekt Rzeszów

Kiedy potrzebuje architekta?

Jeśli planujesz zbudować dom architekt pomoże ci stworzyć projekt, który spełni twoje potrzeby. Również przy remontach i modernizacjach współpraca z architektem jest niezbędna aby uniknąć problemów technicznych, dostosować przestrzeń do indywidualnych wymagać oraz osiągnąć pożądany efekt estetyczny.

Spotkanie na budowie - architekt Rzeszów
Mierzony czas na budowie - architekt Rzeszów
Biuro projektowe Rzeszów

Jak długo powstaje projekt?

Czas potrzebny na stworzenie projektu architektonicznego może się różnić od czynników takich jak typ i stopień skomplikowania projektu, analiza działki czy budżet klienta. Zachęcamy do kontaktu, gdzie na podstawie zebranych informacji przedstawimy szacunkowy czas realizacji projektu.

Architekt Rzeszów! Skontaktuj się z nami.

Jak wygląda współpraca z architektem?

Proces projektowy zawsze jest dostosowany do konkretnego klienta, natomiast można wyszczególnić kilka etapów wspólnych.

Mężczyzna dzwoniący do architekta z Rzeszowa

Etap 1 – Kontakt

Pierwszy kontakt należy do klienta – czy to formą telefoniczną czy mailową. Po wstępnej rozmowie i analizie potrzeb przejmujemy inicjatywę i przedstawiamy kolejne kroki dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Spotkanie w sali konferencyjnej z architektem w Rzeszowie

Etap 2 – Spotkanie

Podczas spotkania, które realizujemy zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej klient przedstawia swoje wyobrażenia dotyczące planowanego budynku, które my jako architekci musimy zweryfikować. Przedstawiamy indywidualną ofertę i po akceptacji przechodzimy do kolejnego etapu.

Analiza działki stworzona przez architekta w Rzeszowie

Etap 3 – Analiza chłonności działki

Projektowanie zawsze poprzedzone jest analizą działki. Weryfikujemy ograniczenia prawne (MPZP czy treść decyzji WZ), sprawdzamy sieci na działce oraz inne bariery, po czym przedstawiamy klientowi czy jego wymarzony budynek może zostać zrealizowany na działce. Jeśli tak, przechodzimy do etapu 4.

Makieta architektoniczna stworzona przez architekta w Rzeszowie

Etap 4 – Koncepcja architektoniczna

Koncepcja architektoniczna z jedne strony jest urzeczywistnieniem potrzeb inwestorów w przestrzeni, a z drugiej punktem wyjścia do prac związanych z dokumentacją projektową. Nie narzucamy naszej wizji, a jedynie materializujemy marzenia i potrzeby zleceniodawcy.

Rysunki architektoniczne autorstwa architekta w Rzeszowie

Etap 5 – Dokumentacja projektowa

Zwieńczeniem prac nad projektem jest przygotowanie dokumentacji w skład, której oprócz projektu zagospodarowania terenu i projektu architektonicznego wchodzą dokumentacje branżowe – konstrukcyjna, sanitarna i elektryczna.
Całość umożliwia zrealizowanie zamierzenia budowlanego.

Budowa domu w Rzeszowie

Etap 6 – Budowa

Sama budowa w głównej mierze zależy od wykonawcy, natomiast my nie zostawiamy klientów samych sobie. Pełnimy nadzory autorskie czy spotkania doradcze, gdzie na bieżąco pilnujemy rozwoju budynku.

Architekt Rzeszów! Skontaktuj się z nami.