Projekty

Odkryj nasze inspirujące projekty domów i projekty wnętrz

Sprawdź w jaki sposób łączymy estetykę i funkcjonalność tworząc wyjątkowe projekty które zrewolucjonizują każdą przestrzeń.
Zapraszamy również do obserwowania efektów naszej pracy na naszym profilu KXR Architekci Rzeszów na platformie www.homebook.pl

DOM GRAFIT I BEŻ

DOM GRAFIT I BEŻ

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Na niewielkiej działce zaprojektowaliś...

DOM GRAFIT I BEŻ

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Na niewielkiej działce zaprojektowaliśmy parterowy dom o powierzchni użytkowej zaledwie 120m2. Dzięki optymalnemu rozplanowaniu przestrzeni udało się wygodnie pomieścić wszystkie niezbędne wewnątrz funkcje. Ponadto od strony południowo-zachodniej zaprojektowano częściowo zadaszony taras stanowiący przedłużenie budynku.

Zależało nam na tym aby wnętrze i zewnętrze budynku stanowiły spójną całość. Dlatego właśnie postawiliśmy na wszelkie odcienie szarości. Dla wizualnego ocieplenia domu całość uzupełniliśmy drewnianymi akcentami.

Mieszkanie glamour

MIESZKANIE GLAMOUR

Projekt wnętrz 85 metrowego mieszkania w mieście. Motywem przewodnim tego proj...

MIESZKANIE GLAMOUR

Projekt wnętrz 85 metrowego mieszkania w mieście. Motywem przewodnim tego projektu był oczywiście styl glamour. Mieszkańcy preferowali ciemną, stonowaną kolorystykę. Aby nie przytłoczyć stosunkowo niewielkich pomieszczeń w całej strefie dziennej zastosowaliśmy na podłodze jednolity parkiet co podkreśliło otwarcie przestrzeni.
Dla uzyskania eleganckiego ale też przytulnego charakteru w niewielkiej łazience przemyciliśmy nieco szarości i bieli. W celu podkreślenia luksusowego stylu wnętrz zastosowaliśmy złote i czarne dodatki oraz bardzo efektowne elementy oświetleniowe.

Dom drewno i kamień.

DOM DREWNO I KAMIEŃ

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Na maleńkiej działce położonej w mal...

DOM DREWNO I KAMIEŃ

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Na maleńkiej działce położonej w malowniczej okolicy pod lasem zmieściliśmy prawie 180m2 powierzchni użytkowej. Aby pozostać w zgodnie z prawem miejscowym musieliśmy zastosować drewno na elewacji a całość przykryć symetrycznym dwuspadowym dachem. Dla uniknięcia monotonii przełamaliśmy drewno ciemnymi, grafitowymi akcentami.
W celu zachowania spójności z otoczeniem, we wnętrzach również postawiliśmy na naturalne, jasne materiały i dużo drewna. Zastosowaliśmy również proste, klasyczne i minimalistyczne meble. Dla uzupełnienia i nadania wnętrzom bardziej nowoczesnego charakteru wykorzystaliśmy designerskie lampy i dodatki.

Dom skandynawski.

DOM SKANDYNAWSKI

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Aby wykorzystać potencjał tej działki...

DOM SKANDYNAWSKI

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Aby wykorzystać potencjał tej działki pod miastem zaprojektowaliśmy piętrowy dom o powierzchni użytkowej ok. 160m2. Na parterze znalazła się przestrzeń dzienna, z kuchnią, łazienką i miejscem do pracy. Na piętrze zaprojektowaliśmy 4 pokoje, łazienkę oraz pomieszczenie pomocnicze. Dla połączenia podmiejskiego charakteru i nowoczesności zaprojektowaliśmy budynek w stylu nowoczesnej stodoły.
Aby połączyć wnętrze i zewnętrze zastosowaliśmy duże okna pozwalające cieszyć się pięknym widokiem z każdego miejsca w domu. Dzięki zastosowaniu jasnych, subtelnych materiałów we wnętrzach stworzyliśmy wrażenie przestrzeni. Całość budynku jest przytulna i harmonizuje z naturą.

Dom klasyczny.

DOM KLASYCZNY

Projekt wnętrz odrestaurowanego domu typu kostka z lat 80 dla rodziny wielopoko...

DOM KLASYCZNY

Projekt wnętrz odrestaurowanego domu typu kostka z lat 80 dla rodziny wielopokoleniowej. Naszym zadaniem było zaprojektowanie jasnych, uniwersalnych wnętrz. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników przestrzenie wspólne zaprojektowaliśmy bardziej w stylu klasycznym, naturalnym. Dodatkowo, łazienka musiała zostać dostosowana do potrzeb osoby starszej. W tym celu zdecydowaliśmy się między innymi na zastosowanie prysznica bez brodzika.
Dopiero w poszczególnych sypialniach pozwoliliśmy sobie na większą personalizację. W ten sposób np. do sypialni młodego małżeństwa wprowadziliśmy więcej nowoczesnych mebli i dodatków. Ponadto w tym pomieszczeniu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wzoru na ścianie.

KXR Architekci Rzeszów - Dom blisko natury

DOM BLISKO NATURY

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego pod miastem o p...

KXR Architekci Rzeszów - Dom blisko natury

DOM BLISKO NATURY

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego pod miastem o powierzchni ok. 210 m2. Od wschodu zaprojektowany został dojazd oraz garaż. Na zachodniej ścianie znalazło się duże przeszklenie otwierające budynek na ogród. Z tej strony znalazł się także niewielki ale słoneczny i zadaszony taras umożliwiający relaks niezależnie od pogody. Całość budynku przekryta została płaskim dachem.

Inspiracją do stworzenia elewacji budynku była otaczającą go naturą. Dlatego też materiałem przewodnim stały się okładziny kamienne w jasnym naturalnym kolorze. Dla podkreślenia przytulnego, domowego charakteru zastosowano drewniane akcenty i lamele w jasnej i ciepłej kolorystyce.

Mieszkanie w kamienicy

MIESZKANIE W KAMIENICY

Projekt wnętrz 82 metrowego mieszkania w kamienicy. Przestronne, widne i wysoki...

MIESZKANIE W KAMIENICY

Projekt wnętrz 82 metrowego mieszkania w kamienicy. Przestronne, widne i wysokie pomieszczenia dawały nam duże możliwości aranżacyjne. Aby wykorzystać ten potencjał zaproponowaliśmy wnętrza w stylu klasycznej elegancji z loftowym twistem. Niepowtarzalny klimat zapewniają proste ale efektowne, modernistyczne meble i dodatki.
W pokojach zależało nam na cieplejszym bardziej przytulnym efekcie stąd zdecydowaliśmy się na jasne ściany oraz naturalne deski na podłodze. Dla kontrastu łazienka utrzymana jest w bardziej chłodnym, miejskim stylu.

Projekt domu z baserem KXR Architekci Rzeszów

REZYDENCJA Z BASENEM

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego pod miastem o p...

Projekt domu z baserem KXR Architekci Rzeszów

REZYDENCJA Z BASENEM

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego pod miastem o powierzchni ok. 230m2. Dojazd do budynku zaprojektowano od strony północno-wschodniej. Dzięki temu w południowo-zachodniej części działki wytworzyła się przestrzeń na duży, słoneczny taras oraz niewielki basen. Prosta forma budynku w połączeniu z dużą ilością przeszkleń nadają budynkowi lekkości i świeżości. Płaski dach, poziome podziały oraz subtelne drewniane akcenty na elewacji podkreślają nowoczesny charakter budynku.

Na parterze zaprojektowana została strefa dzienna w skład w której wchodzi salon z jadalnią, kuchnia, gabinet, łazienka oraz pokój gościnny. Na piętrze znalazły się sypialnie domowników, dwie łazienki, pralnia oraz garderoba.

Apartament beton i drewno

APARTAMENT BETON I DREWNO

Projekt wnętrz 95 metrowego apartamentu w odrestaurowanym budynku. W tym przypa...

APARTAMENT BETON I DREWNO

Projekt wnętrz 95 metrowego apartamentu w odrestaurowanym budynku. W tym przypadku wysokie pomieszczenia oraz czarne ramy okienne narzucały w pewien sposób klimat loftowy. Nie był to jednak do końca kierunek w którym chcieli podążać nasi klienci. Bliższe dla nich były bardziej naturalne, wręcz skandynawskie wnętrza.
Aby sprostać tym oczekiwaniom zaprojektowaliśmy duży, lekko industrialny hall stanowiący bufor pomiędzy zewnętrzem budynku a wnętrzem mieszkania. Ponadto postawiliśmy na minimalizm oraz na beton jako bazę wystroju wnętrz. Ponieważ jest to materiał dość uniwersalny, pasujący zarówno do loftu jak i naturalnego stylu. W celu nadania wnętrzom lekko skandynawskiego twisu wprowadzaliśmy dużą ilość lekkich i naturalnych mebli oraz dodatków.

Dom biel i czerń

DOM BIEL I CZERŃ

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni o...

Dom biel i czerń

DOM BIEL I CZERŃ

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 190 m2. Nasi klienci potrzebowali salonu, oddzielnej kuchni, jadali, dwóch gabinetów oraz aż 4 sypialni. Zmieszczenie tych wszystkich funkcji na niewielkiej działce nieopodal centrum miasta stanowiło ciekawe wyzwanie projektowe. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to budynek o bardzo zwartej formie. Aby powiększyć i rozjaśnić wnętrza pomieszczeń zdecydowaliśmy się na zastosowanie licznych przeszkleń.

Zależało nam aby pomimo minimalistycznej formy budynek prezentował się elegancko. Dlatego jako motyw przewodni dla elewacji wybraliśmy biel i czerń. Luksusowy charakter podkreśliły również szklane, samonośne balustrady.

Apartament marmur

APARTAMENT MARMUR

Projekt wnętrz 120 metrowego apartamentu, na ostatnim piętrze nowopowstałego ...

APARTAMENT MARMUR

Projekt wnętrz 120 metrowego apartamentu, na ostatnim piętrze nowopowstałego budynku. Naszym zadaniem było zaprojektowanie przestrzeni w sposób elegancki ale bez nadmiernego przepychu. Ze względu na zastosowanie dużej ilości marmuru zdecydowaliśmy się na ograniczenie kolorów przewodnich do czerni i bieli.
Aby nadać pomieszczeniom lekkości zastosowaliśmy liczne lustra i powierzchnie refleksyjne. Dla zwiększenia komfortu postawiliśmy na proste ale wygodne meble. Całość dopełniona została nowoczesnymi elementami oświetleniowymi.

KXR Architekci Rzeszów - Dom pod miastem

DOM POD MIASTEM

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni o...

KXR Architekci Rzeszów - Dom pod miastem

DOM POD MIASTEM

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 240 m2. Ze względu na lokalizację obiektu na terenie podmiejskim zdecydowaliśmy na prostą formę w stylu „nowoczesnej stodoły”. Aby nadać budynkowi bardziej oryginalnego charakteru zdecydowaliśmy się na lekką asymetrię. Na parterze znalazła się strefa dzienna z salonem, kuchnią, jadalnią, gabinet, siłownia, łazienka, sauna oraz wbudowany garaż. Na piętrze zaprojektowaliśmy strefę z nocną z sypialniami i łazienkami.

Dla przełamania drewnianych, skandynawskich elewacji zaproponowaliśmy antracytową stolarkę oraz blachę dachową. Na przedłużeniu salonu zaaranżowaliśmy zadaszony taras z widokiem na ogród.

Apartament ze sztukaterią

APARTAMENT ZE SZTUKATERIĄ

Projekt wnętrz 78 metrowego apartamentu w kamienicy w centrum miasta. Chcieliś...

APARTAMENT ZE SZTUKATERIĄ

Projekt wnętrz 78 metrowego apartamentu w kamienicy w centrum miasta. Chcieliśmy aby to wnętrze nawiązywało do klimatu starego miasta, gzymsów i dekoracji na elewacjach. Dlatego też zdecydowaliśmy, że motywem przewodnim będzie sztukateria. Dla zachowania równowagi pomiędzy klasyką i nowoczesnością połączyliśmy sztukaterię z minimalistycznymi dodatkami.
Całość miała być stonowana, lekka i nieprzytłaczająca mieszkańców. Aby uzyskać taki efekt połączyliśmy kolory ziemi ze złotem oraz lekkimi pastelowymi barwami. Dla utrzymania klasycznego charakteru wnętrz, na podłogach zastosowaliśmy naturalną deskę.

Dom niekonwencjonalny

DOM NIEKONWENCJONALNY

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 ...

Dom niekonwencjonalny

DOM NIEKONWENCJONALNY

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 m2. W tym projekcie wymogiem prawnym był dach wielospadowy co nie do końca pokrywało się z minimalistyczną wizją Inwestora. Dlatego podeszliśmy do tematu w nieco bardziej niekonwencjonalny sposób. Rozbiliśmy budynek na 3 mniejsze bryły, przekryte asymetrycznymi dachami jednospadowymi które po złączeniu ze sobą tworzą ciekawą kompozycję.

Aby dom był spokojniejszy i lżejszy w odbiorze na elewacji ograniczyliśmy się do białego tynku z kilkoma tylko drewnianymi akcentami. W celu zadaszenia tarasu zdecydowaliśmy się na wysunięcie jednej z połaci dachu.

Dom z lamelami

DOM Z LAMELAMI

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Ten niespełna 90m dom miał stanowić c...

DOM Z LAMELAMI

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Ten niespełna 90m dom miał stanowić całoroczny azyl pod miastem dla rodziny 2+1. Ten parterowy budynek o kompaktowej formie posiada niewielki taras od frontu. Dla zapewnienia mieszkańcom relaksu i prywatności zaprojektowano również jacuzzi i strefę wypoczynkową od strony ogrodu. Aby nawiązać budynkiem do otaczającej go przyrody zastosowano drewno na elewacjach i we wnętrzach.
W celu oddzielenia półotwarta kuchnia z jadalnią od salonu zastosowano ażurową ściankę z lameli. Dzięki połączeniu drewna z dużą ilością bieli, roślin i lekkimi, nowoczesnymi meblami uzyskano przyjemne, relaksujące przestrzenie.

Projekty architektoniczne

DOM NOWOCZESNA KLASYKA

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni o...

Projekty architektoniczne

DOM NOWOCZESNA KLASYKA

Projekt architektoniczny dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 220 m2. Motywem przewodnim tego projektu było połączenie klasyki i nowoczesności. Z tego względu przedstawiliśmy prostą, tradycyjną formę z symetrycznym, dwuspadowym dachem w bardziej eleganckim wydaniu. Lekkości i smukłości budynkowi nadała biała elewacja w połączeniu z dużymi przeszkleniami prawie na całej ścianie szczytowej.

Dla nawiązania do otaczającej natury zastosowaliśmy również drewniane akcenty. Aby wnętrze domu przenikało się z zewnętrzem w salonie zaproponowaliśmy duże okna, umożliwiające pełne otwarcie.

Dom czarny mat

DOM CZARNY MAT

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Ten dwukondygnacyjny budynek łączy w s...

DOM CZARNY MAT

Kompleksowy projekt domu oraz wnętrza. Ten dwukondygnacyjny budynek łączy w sobie klasyczną elegancję z nowoczesnością. W tej prostej i kompaktowej bryle znalazło się aż 220m powierzchni użytkowej. Ze względu na ukształtowanie terenu (budynek został posadowiony na wzgórzu) zdecydowaliśmy się skupić całą ekspozycję na południowo-wschodniej fasadzie.
We wnętrzach dominują różne odcienie szarości. Całość dopełniają czarne i drewniane akcenty. Aby zachować spójność kolorystyczną ale jednocześnie podkreślić podział na strefę dzienną (parter) oraz nocną (piętro) zdecydowaliśmy się na rozdzielenie materiałów przewodnich. W ten sposób w kuchni czy salonie materiałem bazowym stały się odbijające światło płyty betonowe. Dla kontrastu w sypialniach czy łazience zastosowaliśmy dużą liczbę matowych płyt.

Dom z tarasem

DOM Z TARASEM

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 150 ...

Dom z tarasem

DOM Z TARASEM

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 150 m2. Ten niewielki ale bardzo funkcjonalny dom został podzielony na otwartą strefę dzienną w której jedną, dużą przestrzeń stanowi salon z aneksem kuchennym i jadalnią oraz na wydzieloną część nocną z sypialnią i dwoma pokojami dziecięcymi. Połączenie pomiędzy strefami stanowi strefa wejściowa z małą garderobą, spiżarnią oraz łazienką. Klasyczna drewniana elewacja została przełamana nowoczesnymi, grafitowymi akcentami.

Bryła budynku składa się z dwóch połączonych ze sobą prostopadłościanów które okalają duży, częściowo zadaszony taras stanowiący przedłużenie budynku i umożliwiający wspólne spędzanie czasu w intymnej atmosferze.

Mieszkanie beton i zieleń

MIESZKANIE BETON I ZIELEŃ

Projekt wnętrz 75 metrowego mieszkania w nowo wybudowanym budynku sąsiadujący...

MIESZKANIE BETON I ZIELEŃ

Projekt wnętrz 75 metrowego mieszkania w nowo wybudowanym budynku sąsiadującym z blokami z tzw. wielkiej płyty. Na szczęście w pobliżu znajdowało się dużo zielni. Inspirowani otoczeniem w projekcie wnętrz postawiliśmy na beton i drewno oraz liczne rośliny doniczkowe.
Dla przełamania tej stonowanej kolorystyki w łazience pozwoliliśmy sobie na odważną, intensywną zieleń. Aby podkreślić spójność wszystkich pomieszczeń zastosowano, nawiązujące do koloru okien czarne akcenty meblowe i dodatki. Całość dopełniliśmy czarnymi, minimalistycznymi elementami oświetleniowymi.

Dom minimalistyczny

DOM MINIMALISTYCZNY

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 ...

Dom minimalistyczny

DOM MINIMALISTYCZNY

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 m2. Tym razem naszym zadaniem było zaprojektowanie małego i ekonomicznego budynku w pobliżu centrum miasta. Aby zoptymalizować wykorzystanie powierzchni zdecydowaliśmy się na prostą i kompaktową. Charakterystyczny akcent stanowi tutaj tylko wcięcie w bryle tworzące zadaszony taras. Takie rozwiązanie pozwala również uniknąć przegrzewania zlokalizowanego od zachodu salonu w okresie letnim.

Prostota i minimalizm budynku zostały podkreślone dzięki stosunkowo niewielkiej ilości przeszkleń oraz zastosowaniu białego tynku jako głównego materiału elewacyjnego. Całość dopełniają betonowe płyty oraz zieleń.

Dom z kamienia

DOM Z KAMIENIA

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 ...

Dom z kamienia

DOM Z KAMIENIA

Projekt architektoniczny parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 180 m2. Duża działka pozwoliła nam na dogodne usytuowanie obiektu względem stron świata. Dzięki temu od wschodu zaprojektowaliśmy 2 sypialnie i pokój gościnny a w części południowo-zachodniej strefę dzienną z salonem, kuchnią i jadalnią. W ten sposób uzyskaliśmy również piękną ekspozycję na otaczającą zieleń. W zacienionej części północnej znalazł się pokój telewizyjny, niewielka salka bilardowa oraz łazienka z sauną.

Ze względu na możliwość całkowitego otwarcia przeszklonej ściany oraz znajdującą się na działce altanę zrezygnowaliśmy w tym projekcie z wykonywania dodatkowego tarasu. Kamień na elewacji w połączeniu z prostą formą i płaskim dachem sprawia, że budynek harmonizuje z otoczeniem.

Nie wiesz od czego zacząć projekt? Dobrze trafiłeś!​